а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подзасири

подзасират
Вид збор: Глагол, свршен
1. Засири, потсири (млеко) малку, донекаде.
Англиски: curd
Употреба: Гастрономија
2. (се подзасири) Се засири малку.
Изведенки
подзасирува несв.
(се) подзасируваат
повт.