а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подостарен

подостарениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 40790
Што е малку, донекаде остарен.
Англиски: older
Примери:
Очигледно е веќе подостарен, но сѐ уште е шармантен.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК