а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подоцнежен

подоцнежни
Вид збор: Придавка
Ранг: 6137
Што е, што се случува, што доаѓа подоцна.
Англиски: later
Примери:
Подоцнежниот развој на настаните покажа дека сме биле во право.
Подоцнежните генерации тоа не можеле да го разберат.
За подоцнежните месеци ќе раскажема другпат.