а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подробен

подробниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 30209
Што е со многу подробности.
Англиски: detailed
Примери:
Подробен извештај.
Подробни податоци.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК