а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

поевтин

поевтини
Вид збор: Придавка
Ранг: 13565
Компаратив од евтин.
Англиски: cheaper
Примери:
Постои и поевтина варијанта, која би чинела помалку.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК