а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пожртвува

пожртвуваат
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 34313
1. жртвува
Англиски: sacrifice Албански: sakrifikoj
2. (се пожртвува) се жртвува
Англиски: sacrifice Албански: sakrifikohem