а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

поимен

Види и: поим (м.)
поимни
Вид збор: Придавка
Ранг: 46328
Што се однесува на поим.
Англиски: conceptual
Примери:
Поимна тавтологија.
Поимна терминологија.
Поимна структура.