а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

политички

Вид збор: Прилог
Ранг: 12494
Внесување политика ви начинот на извршување на некое дејство.
Англиски: politically Албански: politik
Употреба: Политика
Примери:
Таа работеше политички.
Треба да се избегнуваат политички сите провокации.
Политички се компромитирал.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК