а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

полка

мн. полки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 16502
Вид танц и музика за таков танц.
Англиски: polka
Употреба: Музика и танц
Примери:
Таа научи да игра полка.
Цела вечер играа полки и мазурки.