а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

полноќен

полноќни
Вид збор: Придавка
Ранг: 9564
Што се однесува на полноќ, што се случува на полноќ или околу периодот непосредно пред и по полноќ.
Англиски: midnight
Примери:
Полноќна програма.
Полноќен час.
Полноќна средба.
Полноќни разговори.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК