а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

половен

половни
Вид збор: Придавка
Ранг: 17329
употребуван, користен предмет
Англиски: second-hand, used
Примери:
половни возила
половна облека
половни книги
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК