а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

полуден

полудени
Вид збор: Придавка
Ранг: 17354
(глаг. прид.) полуди
Англиски: crazy
Примери:
Полудена од болка.