а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

полуофицијален

полуофицијалниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 40192
Што нема строг официјален карактер, што не е официјално потвреден.
Англиски: semiofficial
Примери:
Полуофицијален извештај.
Полуофицијален брак.
Полуофицијална средба.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК