а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

понадвор

Вид збор: Прилог
Ранг: 15176
1. По мала или по голема нужда.
Примери:
Неколку дена не излегол понадвор.
2. надвор
Англиски: outside
Употреба: Ретко