а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

понасобере

(се) понасоберат; понасобери се, понасоберете се, се понасобрав, се понасобраа, се понасобрал, понасобран, (ќе) се понасоберев, (ќе) се понасобереа, ( ... + повеќе
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 49286
Се насобере уште повеќе.
Англиски: gather