а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

попласка

попласкаат
Вид збор: Глагол, свршен
1. поплеска
Англиски: slap, clap
Употреба: Ретко
2. Пљампа, дрдори извесно време.
Англиски: blab
Употреба: Преносно значење