а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

популарно

Вид збор: Прилог
Ранг: 14380
На популарен начин, лесно разбирливо.
Англиски: popular
Примери:
Тој своите тези секогаш ги објаснува популарно и затоа се интересни за сите слушатели.