а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

популациски

популацискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 48031
Што се однесува на популација.
Примери:
Популациски односи.
Популациски проблеми.