а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

популистички

популистичка
Вид збор: Придавка
Ранг: 24646
опортунистички, демагошки
Англиски: populist
Примери:
Овој популистички наметнат баланс ја изедначува одговорноста за состојбите во државата меѓу власта и опозицијата.