а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

попустливо

Вид збор: Прилог
Ранг: 42878
Со попуштање, попуштајќи.
Англиски: yielding
Примери:
Се согласувам - одговори попустливо.