а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

попуст

попустиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 16169
Што е неостварлив, што е залуден.
Англиски: in vain
Примери:
попуста желба
попуст напор
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК