а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

постколонијален

постколонијалниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 24919
Што е после времето на колонијализмот.
Англиски: postcolonial
Употреба: Политика
Примери:
постколонијален процес