а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

посткомунистички

посткомунистричкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 23048
Што настанал или се случува после падот на комунизмот.
Англиски: post-communist
Употреба: Политика