а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

потсмевач

мн. потсмевачи
Вид збор: Именка, машки род
Лице што се потсмева некому за нешто.
Англиски: derider
Изведенки
потсмевачка ж.
мн. потсмевачки