а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

правлив

правливи
Вид збор: Придавка
Ранг: 7686
прашлив
Англиски: dusty
Примери:
Кога има љубов не се гледа многу на калливите и правливи улици.