а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

правовремен

правовремениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 37613
Што се случува во право време.
Англиски: real-time
Употреба: Информатика
Примери:
правовремени податоци
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК