а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

правописен

правописни
Вид збор: Придавка
Ранг: 9563
Што се однесува на правопис.
Англиски: spelling
Употреба: Граматика
Примери:
правописни грешки
правописен речник
правописни правила
Изведенки
правописно прил.
Пример: Правописно точно напишано.