а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

правосуден

правосудни
Вид збор: Придавка
Ранг: 17490
Што се однесува на правосудство.
Англиски: judicial
Употреба: Правда
Примери:
Правосуден систем.
Правосудна управа.