а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пребогат

пребогатиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 21795
Што е премногу богат.
Англиски: very rich
Примери:
пребогат крај