а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пребрза

пребрзаат
Вид збор: Глагол, свршен
избрза
Англиски: overhaste
Изведенки
1. пребрзува несв.
пребрзуваат
Пример: Го молам да не пребрзува со производство на роботи за домашен пазар.
2. пребрзување ср.
глаг. им.