а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пребрз

пребрзи
Вид збор: Придавка
Ранг: 26925
Што е премногу брз.
Англиски: speedy
Примери:
Пребрз развој.
Пребрзи заклучоци.
Изведенки
пребрзо прил.
Пример: Таа пребрзо остаре.