а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

превечера

превечераат; превечерал
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 50986
1. Вечера повторно.
2. (се превечера) Се најаде премногу.