а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

превод

мн. преводи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 1356
1. Преведување од еден јазик на друг.
Англиски: translation Албански: përkthim
Примери:
Буквален превод.
2. Преведен текст од еден јазик на друг.
Англиски: translation Албански: përkthim
Примери:
Авторизиран превод.