а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

предлог-програма

предлог-програмата
Вид збор: Именка, женски род
Текст на предлог на програма како основа за договор или дискусија.
Англиски: proposal
Употреба: Административен термин
Примери:
Предлог–програма за субвенционирање.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК