а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

предобар

предобри
Вид збор: Придавка
Ранг: 29176
Што е премногу, претерано добар.
Англиски: too good
Примери:
Предобар човек.
Изведенки
предобро прил.
Пример: Предобро ја знаеше вистината.