а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

предоволен

предоволни
Вид збор: Придавка
Ранг: 34601
Што е повеќе од доволен.
Англиски: more than satisfactory
Примери:
Предоволна заштеда.
Изведенки
предоволно прил.
Пример: Предоволно искористена сила.