а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

предомисли

(се) предомислат; предомислил
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 10517
премисли
Англиски: reconsider
Примери:
Зошто тој би се предомислил по прашањето за враќање на работното место?
Изведенки
предомислува несв.
(се) предомислуваат