а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

предопределен

предопределениот
Вид збор: Придавка
Што е однапред определен.
Англиски: predetermined
Примери:
Предопределена реакција.
Изведенки
предопределеност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК