а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

преиспитување

мн. преиспитувања
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 15282
повторно испитување
Англиски: vetting, review
Примери:
критички преиспитувања