а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

преитар

преитри
Вид збор: Придавка
1. Што е премногу итар.
Англиски: cunning
Примери:
преитра жена.
2. Што е премногу итар.
Англиски: overcunning
Примери:
преитра жена