а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прексиноќа

Вид збор: Прилог
Ранг: 52186
завчера вечерта
Примери:
Си дојдовме прексиноќа.
Изведенки
прексиноќешен прид.
прексиноќешниот
Пример: прексиноќешната дебата
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК