а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прекуред

Вид збор: Прилог
Ранг: 43179
Без ред, не по ред.
Примери:
Тие што влегоа прекуред си ја завршија работата.
Изведенки
прекуреден прид.
прекуредниот
Пример: прекуредни избори
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК