а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

прекутрупа

Вид збор: Прилог
Ранг: 10638
По пократок пат, по кратка постапка.
Англиски: without further ado
Примери:
Новинари кои стасаа прекутрупа да разговараат со премиерот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК