а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

препечен

препечениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 30966
Што е испечен повеќе од што треба.
Албански: tërpjekur, mbipjekur
Употреба: Гастрономија
Примери:
Препечена корка леб.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК