а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

преселен

преселни
Вид збор: Придавка
Ранг: 17745
Што се однесува на преселба, што се сели во текот на годината.
Англиски: migratory
Примери:
Преселни птици.