а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пресилен

пресилни
Вид збор: Придавка
Ранг: 9393
1. изнасилен, неприроден, наместен
Англиски: overreaching
Примери:
Пресилена насмевка.
Пресилена учтивост.
2. претеран, неумерен
Англиски: exaggerated
Примери:
Пресилена оцена.
Пресилена критика.
Изведенки
1. пресилено прил.
Пример: Критикува пресилено.
2. пресиленост ж.