а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пресметливост

пресметливоста
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 42362
Психичка состојба во која сторителот на кривично дело не е способен да го сфати значењето на своето дело.
Англиски: sanity
Употреба: Правда