а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пречесто

Вид збор: Прилог
Ранг: 19794
Премногу често.
Англиски: often
Примери:
Зборува пречесто.
Се караат пречесто.
Јавна тајна е дека пречесто тие се резултат на хулигански испади.