а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пречувствителен

пречувствителниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 31795
Што е претерано чувствителен.
Англиски: oversensitive
Примери:
Пречувствителна кожа.
Пречувствително дете.
Изведенки
1. пречувствително прил.
Пример: Реагира пречувствително.
2. пречувствителност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК