а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

приватно

Вид збор: Прилог
Ранг: 20310
лично, интимно
Англиски: private
Примери:
Се познаваме приватно.
Неговиот син студира приватно.
Тој работи приватно.
Ќе патуваме приватно.